Ekotechnika Nord

Przedsiębiorstwo Projektowo Wykonawcze
EKOTECHNIKA - NORD Sp. z o.o.

ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 9
75 -209 Koszalin

tel. (094) 343 03 09
tel. kom. 660 771 543
fax (094) 341 60 33
info@ekotechnika-nord.com.pl

Utylizacja sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Oferujemy odbiór i utylizację wszelkiego rodzaju wyeksploatowanego oraz niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, który wymaga specjalnego sposobu likwidowania.

Wykonywana utylizacja sprzętu elektrycznego i elektronicznego polega w pierwszej kolejności na sortowaniu poszczególnych elementów urządzeń. Dokonujemy wtedy szczegółowej segregacji na:

  • tworzywa sztuczne,
  • metale,
  • szkło,
  • gumy,
  • inne składniki.

Formalności

Wszelkie formalności wykonujemy zgodnie z regulacjami określonymi w rozporządzeniach dotyczących ochrony środowiska. Działamy zgodnie z zasadami zawartymi w przepisach o wykorzystywaniu sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego, a także bezpieczeństwa informacji, które mogą znajdować się na przekazywanych nam przedmiotach.

Dalsza procedura działania

Wysegregowane surowce wtórne przekazywane są do zakładów przeróbczych. Niektóre części składowe urządzeń (np. monitory) poddawane są specjalistycznemu procesowi utylizacji przez firmy, które zajmują się ich profesjonalnym recyklingiem. Natomiast materiały, które nie nadają się do powtórnej przeróbki i nie są zagrożeniem dla środowiska, przekazywane są na wysypiska.